Nábytek z dřevěného masivu je nadčasový

Povrchová úprava – současná truhlářská výroba se opírá o vysokoobrátkové stroje s tvarovými frézami a velmi ostrými noži z kvalitní nástrojové oceli a velmi hladký povrch opracovaného dřeva navíc výrazně podtrhne kvalitní zdravotně nezávadný lak. Máte pak jistotu, že před vámi stojí kus nábytku velmi atraktivní na pohled, ale i co kus, to originál. A ruku na srdce, žádné lamino nedokáže napodobit strukturu letokruhů tak, aby nebylo zjevné, že jde jen o imitaci.

Zaoblené hrany a rohy – zvláště tam, kde se prohání děti, byste měli dbát na oblé hrany, ty ostré jsou typické právě pro dřevotřískové desky, ty totiž nelze opracovat tak jako masiv. Dýhu zkrátka není možné dokonale potáhnout v místech, kde je nějaký větší rádius.

Možná vás i přežije – zní to tak trochu netaktně, ale stačí se podívat do muzejních expozic různých skanzenů lidové architektury a zamyslet se nad letopočtem výroby vystavovaného nábytku. Například v Rožnově pod Radhoštěm můžete spatřit na dřevěném arkýři jednoho z domů rok 1882. Rožnovského řezbáře přežil jeho dům již o více než padesát let. V některých zemích je dřevo považováno dokonce za nejcennější surovinu a bývá také základním pilířem mnoha dřevostaveb, což je nejvíce markantní především v Rakousku, ve Švýcarsku, v Lotyšsku, ve Finsku a ve Švédsku.